■ Akce školy

Zápis do 1. třídy

27. ledna 2010 se konal zápis do první třídy. Zapsat se přišlo 8 nových prvňáčků.

Foto z této akce naleznete zde

Čertovská škola opět v Kvasinách

Kvasiny zažily něco neobvyklého – už od brzkého pátečního rána mohli obyvatelé potkat čerty, Mikuláše a anděly. To žáci, učitelé i správní zaměstnanci spěchali do školy a těšili se na zajímavé dopoledne. A že zajímavé bylo!
V lavicích, před tabulí, ve družině, ba i v kuchyni a u oběda, všude se to hemžilo těmito pohádkovými bytostmi.
Přišel i Lucifer ze samotného pekla a rozdávaly se dárky. A malí čertíci se ho - světe zboř se – báli!
Skotačící průvod masek prošel i vesnicí a vše zakončila pravá čertovská diskotéka.

X. ročník přespolního běhu

Kinderiáda - Hradec Králové
9. června 2009

Při účasti 30 velkých škol z celého Královéhradeckého kraje jsme se umístili na 22. místě, v jednotlivcích jsme získali i dvě 2. místa a jedno 3. místo na stupních vítězů. Ceny nám předával, podepsal se a vyfotografoval se s námi mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák.

Atletický trojboj zde

Výlet na Velkou Deštnou

Dne 1. června 2009 dostaly děti ke svému svátku výlet na Velkou Deštnou.
Ráno jsme se probudili do slunečného dne. Jaké však bylo překvapení, když jsme vystupovali z autobusu na parkovišti na Šerlichu a byla hustá mlha a zima. Připomnělo nám, že jsme opravdu  na horách. Někteří odvážlivci vylezli i na rozhlednu, z které nebylo nic vidět. Zahřáli jsme se až na Masarykově chatě, kde jsme si mohli koupit teplé nápoje. I přes nepřízeň počasí se nám výlet líbil.

Fotky k nahlédnutí zde.

Plavecký výcvik v Dobrušce
23. února nám začal plavecký výcvik. Jezdili jsme každé pondělí a obsahoval 10 lekcí.
Kromě zlepšování plaveckého stylu jsme soutěžili a hráli různé hry.

Navštívil nás i PAN VODNÍK  a vyfotografoval se s námi.
Další fotografie naleznete zde

7. PLES ZÁKLADNÍ ŠKOLY
Mimo výuku se většina dětí zúčastnila tanečního vystoupení na již 7. PLESE ZÁKLADNÍ ŠKOLY.
Pořádal se 21. února 2009 v KD. Předtančení proběhlo v duchu písní Ivana Mládka, kde jste mohli vidět opravdového  Jožina z bažin, nezapomenutelnou tlupu medvědů, roztomilé vrabce, odvážné horolezce a tlouštíky při pochodu Praha – Prčice. Večerem nás provázela hudební skupina BETL BAND.
Fotky z této akce naleznete zde

Na rozdíl od loňského roku nás mile potěšil počet 12 dětí. Při zápisu panovala příjemná atmosféra, spojená s drobnou nervozitou některých dětí, v jejich důležitém mezníku života, což školní docházka jistě bude.
Zde jsou jména všech zapsaných dětí:Ještě před tím, než se žáci po pěti měsících práce dočkali jednodenních pololetních prázdnin, navštívili nás 22. ledna 2009 předškolní děti v doprovodu rodičů k zápisu do 1. třídy.
Zde jsou jména všech zapsaných dětí:

Lukáš Malina
     Petr Michálek
     Václav Petr
     Jan Škop

Andrea Hánělová
     Kristýna Hovorková
     Barbora Ježková
     Denisa Kubcová
     Eliška Masaříková
     Kristýna Moravcová
     Kateřina Pohlová
     Nela Škorpíková

Na všechny se těšíme a doufáme, že se dětem, budoucím prvńáčkům, bude v naší škole moc líbit.

Zakončení školního roku 2007 - 08

V pátek 27. června 2008 jsme slavnostně zakončili školní rok.
Po rozdání vysvědčení ve třídách jsme se všichni sešli ve školní družině. Tady následovalo předání různých ocenění a  knižních odměn. Nakonec jsme se rozloučili se spolužáky z 5. třídy, kteří od příštího školního roku budou navštěvovat 6. třídy ve Skuhrově nad Bělou,  v Solnici a jeden žák v Rychnově nad Kněžnou.

Fotky z této akce naleznete zde.
____________________________________________________

Školní výlet

Dne 18.6.2008 jsme jeli na školní výlet do Liberce a na Ještěd.

Ráno v 6:00 h jsme odjížděli od školy.Cesta rychle ubíhala a za chvíli jsme byli v Liberci. Když jsme vystoupili z autobusu, šli jsme do IQ PARKU. Bylo to tam super, protože tam byly různé hlavolamy, logické hry a tři různé druhy labyrintů.

Byla to velká legrace.

Potom jsme přejeli pod Ještěd. Při čekání na lanovku jsme si každý něco koupil na památku. Konečně přijela lanovka a hurá na Ještěd.
Z Ještědu byl krásný výhled do krajiny. Také tam jsme si mohli něco koupit.

Dokoncejsme se vyfotili  s pánem, který má přes tisíc výstupů na Ještěd. Po rozchodu jsme vyrazili dolů k autobusu.

Zámek Sýchrov
Na zpáteční cestě jsme se zastavili v zámecké zahradě v Sychrově a potom jsme jeli domů.

Byl to hezký výlet i zážitek.

Napsali: Lenka Petrová, Simona Duchoslavová a Dominik Novotný - 4. třída.

Fotky z výletu naleznete zde.

_____________________________________

let do Mahenova divadla v Brně

V pondělí dne 21.dubna jeli všichni žáci naší školy do Mahenova divadla v Brně na představení Strakonický dudák. Divadlo se všem velice líbilo.

Po představení jsme navštívili zoologickou zahradu. Nejvíce jsme se vyřádili v dětském koutku na všelijakých průlezka.

Po nákupu suvenýrů jsme spokojeni přijeli domů.

Fotky z výletu naleznete zde.